مسابقه مستند نشانی

مستند_نشانی

بازگرداندن امانتی‌هایی به صاحبانشان که تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند

مستند «نشانی»؛ داستان از این قرار است که تعدادی نامه و وصیت‌نامه از سوی رزمندگان در طول سال‌های دفاع مقدس نگاشته و از سوی آنها به خانواده‌هایشان ارسال شده بود که اکنون همان نامه‌های قدیمی پیدا شده‌اند و به دست خودشان می‌رسند.

حین واگذاری ساختمانی در تهران ۲۵ امانتی از سال‌های دور پیدا شد، مستند «نشانی» روایت جستجو و رساندن این امانت‌ها به دست صاحبانشان است. واکنش این افراد پس از دیدن دستخط خودشان و مطالبی که نوشته‌اند از دریچه دوربین مستندساز روایت می‌شود…

تماس با ما

4 دیدگاه دربارهٔ «مسابقه مستند نشانی»

 1. حمید مجیدی

  سلام. توصیه من به کسانی که این نامه را میخوانند این است:
  بنام دین تیشه به ریشه دین نزنید
  دین خود را به دنیای خود نفروشید
  بنام دین کاری نکنید که خیل جوانان مملکت از دین زده شوند این از کفر بدتر است.
  بنام رفیق قافله راهزن قافله نشوید از خدای خودبترسید از روزی که هیچ کس بفریاد نخواهد رسیدجز نامه اعمال…
  و کلام آخر: حق الناس، حق الناس، حق الناس

 2. به نام خدا
  سلام
  اکنون که این توصیه نامه را میخوانم و یا میخوانید ۱۰ سال از نوشتن آن میگذرد. پس از این ده سال فهمیدم که تلاش بیشتر نیاز برای به دست آوردن خواسته های معقول است ولی حرص زدن و طمع ورزیدن از خطاهای بشری است که او را به ناکامی میکشد. کمک به دیگران حال همه ما را خوب میکند و بهترین مسکن برای فراموش کردن آنچه ذهنمان را خسته میکند است ولو با کمترین امکانات و به هر نحوی. خندیدن و لبخند زدن بهترین انتقامی است که می توان از نا مولایمات زندگی گرفت پس بیایید همیشه لبخند را بهم هدیه بدهیم. خشم از هر چیز در لحظه باعث اتفاقات و چه بسا ایجاد مشکلات و دشمنی هایی شود که کنترل خشم می تواند سدی باشد در برابر آنها، در لحظه خشم باید نفس عمیقی بکشیم و کنترل خشم نماییم. زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهیم با غم، دشمنی، کدورت و فاصله از هم آنرا طی کنیم، کاش قدر هم را بدانیم و از لحظه لحظه با هم بودن لذت ببریم. دوستت دارم گفتن را در دلمان ذخیره نکنیم و خرجش کنیم برای کسانی که قلبا دوستشان داریم تا دیر نشده! به طبیعت و حیوانات احترام بگذاریم که اگر چنین کنیم قطعا به خودمان احترام گذاشته ایم. حفظ سلامت محیط زیست و حفاظت از حیوانات نشان انسانیت است. تن سالم لازمه راحت زیستن است، تحرک و ورزش بهترین کمک برای سلامت در کنار رژیم غذایی درست است پس رعایت کنیم. با کودکان مهربان و برای آنها بهترین دوست باشیم. و در آخر از لحظه های زندگی برای شاد بودن و شاد زیستن استفاده کنیم.
  زندگیتون همیشه پر از نگاه پر مهر خداوند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن